osoba z paczkami

Franczyza punktu kurierskiego to doskonały pomysł na biznes, który umożliwia wejście na niezwykle dynamicznie rozwijający się rynek. I choć samo założenie takiej franczyzy jest stosunkowo proste, tak już jednak odpowiednie jej prowadzenie potrafi sprawić niemałe problemy. Jak się okazuje, w tym wypadku kluczowa jest lokalizacja danego puntu kurierskiego. W jaki sposób wybrać możliwe najlepsze miejsce?

Na czym polega działalność punktu kurierskiego?

Pomimo tego że prawdopodobnie każdy wie, jak działają firmy kurierskie, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega funkcjonowanie punktu kurierskiego. Do czego on dokładnie może służyć?
Jest to nic innego jak firma, która zajmuje się przyjmowaniem i odbieraniem paczek. Każdy zapewne wie, że dużą popularnością cieszą się specjalne automaty kurierskie, które pozwalają wygodnie odbierać paczki. Posiadają one jednak bardzo duże ograniczenia od strony gabarytów paczek. W punkcie kurierskim można nie tylko nadać, ale i odebrać praktycznie każdą przesyłkę, a nawet paletę. Co więcej, punkt kurierski nie ma także ograniczenia od strony ilości nadawanych przesyłek, co okazuje się świetnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców wysyłających duże ilości paczek.

Jak założyć punkt kurierski?

Na czym polega franczyza punktu kurierskiego? Jak się okazuje, jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorczych osób, które nie mają jednak pomysłu na to, jaki biznes prowadzić. Franczyzodawca udostępnia bowiem nie tylko swoje logo i materiały promocyjne, lecz dodatkowo daje całe know-how prowadzenia takiego biznesu wraz z odpowiednim sprzętem i oprogramowaniem.
Jak można zyskać dostęp do takich możliwości? Tak naprawdę wystarczy jedynie mieć lokal, środki na rozkręcenie działalności i można podpisać umowę. Od momentu podpisania franczyzy do rozpoczęcia działalności zwykle mija maksymalnie 14 dni roboczych.

Zobacz również  Pierwszy biznes - o czym musisz pamiętać

Jak wybrać odpowiednie miejsce na punkt kurierski?

Nie da się ukryć, że franczyza punktu kurierskiego to świetne rozwiązanie dla wielu osób, które chciałyby pracować na własny rachunek. Na uwadze należy jednak mieć to, że choć franczyzodawca udziela nam pełnego wsparcia, to jednak punkt kurierski nie jest firmą, która sama z siebie przynosi dochody. Wymagana jest duża praca, a przede wszystkim dobra lokalizacja. Jak można ocenić potencjał rynku?
Podstawą w tym wypadku jest rzecz jasna to, aby posiadać odpowiedni lokal. Powinien on mieścić się na parterze, a także mieć minimum 20 metrów kwadratowych. Co więcej, musi mieć dobry dojazd i parking.
Kto w dużej mierze korzysta z punktu kurierskiego? Choć wydawać się może, że są to osoby prywatne, to jednak w przeważającej większości usługami takich miejsc interesują się firmy. Warto więc przed wybraniem konkretnego lokalu zaznajomić się z tym, jak wiele firm posiada swoje siedziby w okolicy. Tak naprawdę idealnie by było wynająć lokal na dużym osiedlu mieszkaniowym, na którym w niedalekiej odległości funkcjonuje przedsiębiorstwo wysyłające duże ilości paczek np. niewielkie sklepy internetowe.

Analiza rynku: Jak ocenić potencjał lokalnego rynku dla punktu kurierskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *