gry ps5

PlayStation 5 to najnowsza konsola do gier japońskiego producenta Sony. Sprzęt ten jest z nami już ponad 2 lata, a to oznacza, że jego biblioteka kryje w sobie wiele naprawdę ciekawych propozycji dla każdego gracza. Najlepsze gry PS5 – po które z nich warto sięgnąć?

Najlepsze gry dla najmłodszych i nie tylko

Jedną z pierwszych wydanych na PS5 grą był Ratchet & Clank: Rift Apart. Ta z pozoru prosta platformówka stanowi doskonały pokaz najnowszej generacji konsol. Grafika niczym nie ustępuje animacjom wyświetlanym w kinach, a dobra zabawa aż kipi z ekranu.
W opinii wielu specjalistów recenzentów oraz samych graczy, nowy Ratchet to prawdziwa perełka, która musi znaleźć się na półce każdego posiadacza PS5.

Najlepsza gra wyścigowa

Od czasów pierwszego PlayStation, który pojawił się na rynku w latach 90 ubiegłego stulecia, gra wyścigowa na tej konsoli była tylko jedna. Chodzi tu oczywiście o Gran Turismo.
Nowa, siódma już odsłona tej gry powala już od pierwszego kontaktu. Nie tylko swoją oprawą audiowizualną, lecz przede wszystkim genialnym odwzorowaniem prowadzenia samochodu. Odczucia płynące z gry są tak sugestywne, że można właściwie jechać z zamkniętym oczami i jedynie na podstawie wibracji pada kierować autem, ponieważ bez problemu wyczuje się momenty, gdy pojazd będzie nie tylko wpadał w poślizg, lecz również najeżdżał na tarki czy też wypadał poza tor. Fantastyczne doświadczenie, którego powinien doświadczyć każdy miłośnik gier.

Zobacz również  Jak znaleźć dobrą firmę kurierską?

Gry przygodowe

Na PlayStation gracze mają do dyspozycji naprawdę wiele ciekawych gatunków gier, które dostarczą im wiele zabawy. To, co jednak jest kwintesencją PlayStation, to różnego rodzaju gry przygodowe. W czym zatem może przebierać posiadacz konsoli PS5?
Zdecydowanie najlepszą grą ostatnich lat, która od wielu specjalistów otrzymała maksymalne oceny w recenzjach był God of War Ragnarok. Finał nordyckiej przygody Kratosa obfituje nie tylko w zapierające dech krajobrazy, niezwykle wymagające walki, świetne dialogu i zadania, lecz przede wszystkim jest prawdziwą kopalnią zabawy i przykuwa do ekranu na wiele godzin.
Inną ciekawą przygodową propozycją jest Horizon Forbidden West. Dobrze wszystkim znana Aloy kontynuuje swoją podróż po ziemi, którą władają maszyny. Co czeka na graczy? Świetna fabuła z wieloma zwrotami akcji, doskonale zrealizowane pojedynki, a przede wszystkim nextgenowa, przepiękna oprawa graficzna, na której każdy zawiesi na dłuższy czas oko.

Nietypowe gry na PS5

Konsola PlayStation to nie tylko wysokobudżetowe produkcje, lecz również gry nieco mniejsze, co wcale nie oznacza, że gorsze. Doskonałym tego przykładem może być Stray, czyli gra, która okazała się prawdziwą rewelacją ostatnich lat.
Stray to gra, w której gracz steruje poczynaniami kota. I choć brzmi to mało zachęcająco w porównaniu z toczeniem bitew bogiem wojny Kratosem, to jednak Stray już od pierwszego kontaktu powoduje, że gracz wsiąka na całego i nie może oderwać się od ekranu.

Najlepsze gry na PlayStation 5 – najnowsze hity i klasyki. Recenzje i poradniki dla graczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *