Pierwszy biznes - o czym musisz pamiętać

Coraz częściej prowadzimy działalność handlową przez internet. Sklep online nie potrzebuje wielkiej przestrzeni na działalność, a można oferować usługi wielu klientom. Należy jednak dokładnie przeczytać zasady zakładania takiego sklepu oraz poznać regulacje prawne dotyczące tego typu działalności. Ponadto, zadbajmy o to, by klienci znaleźli nasz sklep. Zatroszczmy się więc o pozycjonowanie stron.

Jak zadbać o wygląd sklepu internetowego?

Zanim założymy sklep internetowy i zaplanujemy wygląd strony, musimy określić, kto jest grupą docelową naszego przedsiębiorstwa, a projekt graficzny sklepu dostosować do profilu klienta. Równie ważna jest funkcjonalność sklepu. Produkty w sklepie internetowym powinny być podzielone według jasnych i logicznych kryteriów. Najważniejsza jest strona produktu, bo w dużej mierze to od takich stron klienci zaczynają wędrówkę po e-sklepie. Zadbajmy o czytelny i wyróżniający się nagłówek z nazwą towaru, unikalny i ciekawy opis produktu, a przede wszystkim duże, wyraźne i estetyczne zdjęcia oferowanego asortymentu. Ważne jest także pozycjonowanie stron, bez którego ewentualny klient nie będzie miał okazji do nas trafić.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce internetowej to działania mające na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Najczęściej pozycjonowanie bazuje na technikach nie w pełni zgodnych z wytycznymi wyszukiwarek, a często wykonywane jest razem z działaniami SEO. Jak to działa? Wpisując w wyszukiwarce dowolne hasło, otrzymujemy listę stron internetowych, które są przez wyszukiwarkę uznane jako najlepiej pasujące do danego hasła. Nie jest to jednak ułożenie zgodnie z zasadą, iż to najlepsze jest na górze. Osoby zakładające strony zajmują się także pozycjonowaniem stron po to, by witryny znalazły się jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki. Pierwsze 3 wyniki wyszukiwania oraz wyniki znajdujące się z boku są płatnymi wynikami wyszukiwanie. Jeżeli chcemy, żeby dana strona internetowa była wyświetlana pod konkretnym hasłem, trzeba za to zapłacić. Za wyświetlanie stron w wynikach wyszukiwania w bloku reklamowym odpowiedzialna jest usługa Google AdWords. Musimy pamiętać, że nad wynikami organicznymi znajdują się adresy firm oraz gwiazdki symbolizujące oceny użytkowników, co jest sporym ułatwieniem dla internautów, ponieważ możemy uzyskać najważniejszą informację (numer telefonu lub adres) bez odwiedzania strony internetowej.

Zobacz również  Czym jest pozycjonowanie szerokie?

Czym jest SEM? Pozycjonowanie stron i reszta

SEM (Search Engine Marketing) to zbiór działań wykonywanych w ramach SEO, reklamy płatnej (PPC) oraz pozycjonowania stron. Działania SEM skupiają się przede wszystkim na pozyskiwaniu i monetyzacji ruchu na stronie internetowej. Webmasterzy dbają o tym, by strona znalazła się w wyszukiwarce jak najwyżej, a ma na to wpływ ilość treści na stronie, występowanie słów kluczowych (tych, które wpisujemy w wyszukiwarkę) w tekście na stronie oraz występowanie słów kluczowych w nagłówkach tekstu. Pozycjonowanie stron jest bardzo ważne, gdy zakładamy biznes internetowy. Jeżeli znajdziemy się wysoko w wynikach wyszukiwarki, klienci szybko do nas trafią, co jest jedną z gwarancji sukcesu.

Pierwszy biznes – o czym musisz pamiętać