Posiadanie własnego rachunku bankowego jest bardzo istotne dla współczesnych ludzi. To właśnie na konto otrzymuje się wypłatę oraz dzięki niemu można płacić rachunki oraz realizować wiele innych transakcji. Okazuje się, że aktualnie, wiele banków umożliwia zakładanie i prowadzenie kont za pośrednictwem Internetu. 

Bardzo istotnym elementem oferty wielu instytucji bankowych jest tak zwane darmowe konto internetowe. Niestety dzisiaj coraz trudniej o takie rachunki. Jednym z ostatnich jest rachunek w Nest Banku.  Wiele banków wprowadziło oraz podniosło opłaty za prowadzenie rachunków, które nadal są reklamowane jako konta darmowe. Okazuje się jednak, że do zwolnienia z opłat konieczne jest spełnienie pewnych warunków.

Ceny rachunków bankowych rosną ze względu na niższe zarobki banków na kredytach oraz ograniczenie kosztów obsługi za transakcje wykonywane kartami płatniczymi. Wprowadzając opłaty za konta, banki odbijają sobie poniesione w ten sposób straty.

Czym jest darmowe konto internetowe?

Darmowy rachunek to taki, w przypadku którego nie zapłacimy za nic. W ramach takiego konta nie są pobierane opłaty za prowadzenie rachunku, wydanie i używanie karty płatniczej, a także za wypłacanie gotówki w większości bankomatów w Polsce. Okazuje się, że na rynku istnieją instytucje bankowe oferujące bezwarunkowe darmowe rachunki.

Zobacz również  Kurier miejski, gwarancja szybkiej dostawy

Czasami, aby otrzymać darmowe konto internetowe, należy spełnić pewne dodatkowe warunki. Na szczęście w przypadku wielu banków nie są one trudne do spełnienia. Mogą one obejmować minimalne miesięczne wpływy na rachunek, comiesięczny przelew wynagrodzenia czy też wykonanie w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych przy pomocy karty płatniczej na określoną kwotę. Po spełnieniu takich wymagań, w danym miesiącu nie zostaną naliczone opłaty za konto i kartę. Dobre darmowe konto internetowe powinno wiązać się z kolejną korzyścią, jaką jest brak opłat za wykonywanie przelewów.

Jak znaleźć bank oferujący darmowe konta?

Najlepszym narzędziem umożliwiającym skuteczne poszukiwanie darmowych rachunków internetowych jest oczywiście Internet. Banki na swoich stronach zapewniają dostęp do ważnych dokumentów oraz tabel prowizji i opłat, dzięki którym możemy się dowiedzieć czy dane konto jest darmowe oraz czy i jakie warunki należy spełnić, aby liczyć na zwolnienie z opłat.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy jesteśmy w stanie spełnić warunki zapewniające zwolnienie z opłat. Kolejną ważną sprawą jest sprawdzenie czy najczęściej wykorzystywane przez nas funkcje konta są darmowe w banku. Warto też zwrócić uwagę na wiele innych profitów. W przypadku zmiany warunków lub wprowadzenia opłat za konto, warto zamknąć rachunek i poszukać innej, bardziej korzystnej oferty. Konkurencja na rynku jest duża, więc z pewnością uda się znaleźć inne darmowe konto internetowe zapewniające wiele korzyści.

Zobacz również  Co obejmuje usługa logistyki portowej?

Specjalne rankingi kont

W przypadku poszukiwania darmowego rachunku bankowego, warto skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak na przykład doradcy finansowi. Oprócz tego w sieci można znaleźć na bieżąco aktualizowane rankingi i porównywarki, które umożliwiają szybkie znalezienie rachunków dopasowanych do konkretnych potrzeb.

Sprawdź, gdzie najlepiej założyć darmowe konto internetowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *