Obecnie nie da się promować swojej firmy, oferty jedynie za pośrednictwem mediów tradycyjnych. Poprzez telewizję, radio czy prasę nie dociera się tylko do klientów, którzy są rzeczywiście zainteresowani danymi usługami czy produktami. Ci raczej szukają pomocy w wyszukiwarce Google. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na działania SEO i pozycjonowanie strony w Google.

SEO a pozycjonowanie stron w Google

SEO to akronim od search engine optimization, co oznacza optymalizację strony www pod kątem wyszukiwarek internetowych. Wiąże się to z wieloma działaniami wewnątrz i na samej stronie internetowej. Docelowo ma ona odpowiadać na potrzeby odbiorców w danym zakresie tematycznym. To działania SEO sprawiają, że strona jest lepiej widoczna w wyszukiwarce Google. Pod tym pojęciem rozumieć należy poprawę kodu źródłowego, dostarczanie contentu wysokiej jakości czy dbanie o mobilność strony. Większość internautów używa przy tym wyszukiwarki Google, stąd na ogół mówi się o pozycjonowaniu stron w Google
Samo pozycjonowanie to natomiast działania związane z poprawą widoczności danej strony w wyszukiwarce internetowej. To połączenie SEO, analityki internetowej, content marketingu oraz link buildingu.

Optymalizacja strony internetowej w praktyce

Tak naprawdę na optymalizację stron internetowych składa się wiele różnych elementów. Na samym początku warto poprawić techniczne funkcjonowanie witryny. Tutaj konieczne są jednak podstawy CSS, PHP czy semantycznego html, co czasem lepiej zlecić specjalistom.
Nie mniejsze znaczenie ma także warstwa tekstowa strony. Czasami witrynę tworzy zatrudniona agencja, która ma na uwadze jej dalsze pozycjo wanie w Google. Niekiedy jednak witrynę się poprawia zgodnie z zasadami SEO. Polega to na wydłużeniu treści znajdujących się na stronie, uzupełnieniu braków tekstowych i wykorzystaniu większej ilości fraz kluczowych. Bez tego pozycjonowanie strony w Google nie ma sensu.

Zobacz również  Sprawdź, gdzie najlepiej założyć darmowe konto internetowe

Jak zwiększyć widoczność strony www w sieci?

Czasami zdarza się, że dana strona wymaga sporych zmian w samej strukturze. Wynika to z faktu, że twórcy przywiązują wagę do estetyki, a nie elementów SEO. Konieczne jest więc zmienienie elementów nawigacji czy architektury informacji. Już samo to wiąże się często z poprawą konwersji.
Co ciekawe, przy optymalizacji stron internetowych dba się nie tylko o elementy techniczne SEO, ale i o aspekty wizualne UX. Używa się więc pojęcia SXO. To niejako połączenie dostosowywania witryny pod wyszukiwarki z optymalizacją jej użyteczności dla odbiorcy. Poprawia się tutaj szybkość działania strony, jej responsywność oraz meta dane.
Pozycjonowanie stron w Google to zadanie o wiele trudniejsze niż się wielu osobom wydaje. Z tego powodu na ogół dobrze jest zlecić to profesjonalistom w swojej dziedzinie. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo czasu, energii, a przy okazji i pieniędzy.

Jak działania SEO mogą pomóc Twojej stronie internetowej? Oto nasze porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *