Osoby zainteresowane zakupem pióra wiecznego powinny najpierw dokładnie się zastanowić. W ostatnich latach popularne są pióra wieczne używane przez poprzednich właścicieli. Takie pióra są sprawdzone i pewne. Niektórzy preferują jednak nowe pióra, które są produkowane obecnie w salonach wielu firm. Używane pióra wybierane są zazwyczaj przez osoby, które pióra kolekcjonują. Takie produkty posiadają swoją historię oraz duszę.

Pióro i atrament

Poza samym piórem ważna jest również jego historia oraz właściciel, który się nim posługiwał. Niektóra pióra wieczne są jeszcze przedwojenne i dlatego dodatkowo zyskują na swojej wartości. Ten rodzaj pióra ceniony jest wśród ludzi, którzy lubią starą estetykę oraz szczegółowe wykonanie. Poza piórem wiecznym ważne jest także przeznaczenie oraz główny cel, do jakiego będziemy używać przedmiotu. Bardzo ważne jest co będziemy podpisywać danym piórem oraz gdzie będziemy go używać. Dlatego musimy pod tym kątem wybierać stalówkę oraz ciężar pióra. Ważna jest również sama dekoracja oraz rodzaj materiałów z jakich wykonane zostało pióro. Do zwykłych notatek, które będą wykonywane na uczelni wystarczy standardowe pióro lekkie nazywane także średnim. Nie męczy ono dłoni podczas długiego używania. Stalówka, która powinna pasować do takiego pióra to XF-M. Świetnymi modelami, które warto polecić jest Faber-Castell Basic.

Zobacz również  Jak zadbać o porządek na tablicach korkowych?

Użyteczność pióra

Jeżeli pióro wieczne będziemy używać do tak zwanych podpisów prezesowych, to powinniśmy wybrać inne pióro. Nie będzie ono używane często, dlatego dobrym pomysłem jest pióro eleganckie, które posiada ponadczasową linię. W takim piórze stalówka nie ma większego znaczenia, ale najlepiej, żeby miała szerokość M-B lub BB. Warto pamiętać, że pióro musi być niezawodne, dlatego najlepiej wybierać modele sprawdzonych firm, które przez długi czas są na rynku. Atrament do pióra również musi być wysokiej jakości, ponieważ tanie atramenty często zasychają i utrudniają poprawne pisanie. Jednocześnie pióro musi być w każdym momencie gotowe do użytku, dlatego dobrze przechowywać je w specjalnym pudełku. Istnieją również pióra, które wystarczą do notowania codziennych obowiązków oraz spraw. Takie pióra są najtańsze, ale warto wybierać droższe modele.

Zastosowanie pióra wiecznego

Sprawdzają się idealnie do prowadzenia dziennika oraz pisania książek. Docenią je również pasjonaci wakacyjnych notatek wykonywanych w różnych miejscach na ziemi. Należy także pamiętać, że bardzo ważną kwestią jest fakt kto będzie dane pióro używał. Pióro wieczne dla dziecka powinno mieć odpowiednie rozmiary oraz gramaturę. Najważniejszym elementem pióra wiecznego jest stalówka. Zazwyczaj obecne pióra wieczne posiadają stalówki złote oraz wykonane z karatu. Czasami można spotkać stalówki wyprodukowane ze stali szlachetnej jednak jest to rzadkość. Najbardziej wytrzymałe są stalówki złote, które z powodzeniem można wykorzystywać przez wiele lat. Czasami złote stalówki posiadają kolor wyglądający jak srebrny.

Wybór pióra do pisania – podpowiadamy czym się kierować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *