mieszkania w centrum

Osoby przyjeżdżające do Wrocławia na studia lub do pracy bardzo często zastanawiają się jaką dzielnicę wybrać do mieszkania. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się Środmieście – Wrocław.

Co warto wiedzieć o Śródmieściu?

Jest to przede wszystkim rdzenna część Wrocławia, której znakiem rozpoznawalnym jest nie tylko XIX-wieczna zabudowa, ale również bardzo duża liczba parków. Godny uwagi jest fakt, że Śródmieście wybierane jest zarówno przez osoby starsze, jak i młodsze. W okolicy znajdują się bowiem liczne ośrodki kulturalne czy rozrywkowe. Ponadto mieszkańcy mają niezwykle wygodny dojazd do pozostałych części województwa dolnośląskiego. Nie można oczywiście zapomnieć, że omawiane Śródmieście jest prawdziwym zagłębiem administracji, nauki czy biznesu. Doskonałym przykładem jest fakt, że w tej części miasta znajdują się Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Przyrodniczy.

Liczba mieszkańców i zagęszczenie ludności

Warto wiedzieć, że osiedla omawianego Śródmieścia zajmują przestrzeń wynoszącą około 16 km2 z kolei liczba mieszkańców przekracza 100 tysięcy. Oznacza to tym samym, że gęstość zaludnienia jest stosunkowo duża, gdyż wynosi około 6638 os/km2. Należy oczywiście zaznaczyć, że na terenie dawnej dzielnicy Wrocławia znajdują się placówki edukacyjne czy tereny zielone. Nie można oczywiście zapomnieć o funkcjonującej bardzo dużej liczbie sklepów. Świetnie rozwinięta jest także komunikacja miejska.

Zobacz również  Co może Ci dać szkolenie z zarządzania? Oto zalety!

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Należy mieć świadomość, że praktycznie każde z osiedli znajdujących się na terenie Śródmieścia jest niezwykle bogate w różnego rodzaju atrakcje. Ponadto trzeba zaznaczyć, że poszczególne rady osiedlowe dbają o to, by zagwarantować mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na terenie Śródmieścia znajdują się liczne kluby seniora, hale sportowe, biblioteki osiedlowe czy inne obiekty, z których bez żadnego problemu może korzystać praktycznie każdy. Oznacza to tym samym, że w Śródmieściu bez żadnego problemu mogą zamieszkać seniorzy, osoby młode czy rodziny z małymi dziećmi.

Czy Śródmieście to bezpieczna dzielnica?

Warto wiedzieć, że Śródmieście jest uznawane we Wrocławiu za bezpieczną dzielnicę. Godny uwagi jest również fakt, że według statystyk z roku na rok spada liczba przestępstw. Należy mieć świadomość, że przyczyniło się do tego zachowanie właściwych środków zapobiegawczych, do których koniecznie należy zaliczyć uliczne patrole. Ponadto miasto podjęło decyzję o wyznaczeniu funkcjonariuszy, których zadaniem jest dbanie o zachowanie porządku na określonym obszarze.

Oferta Śródmieścia dla dzieci

W Śródmieściu jest przede wszystkim kilka placów zabaw. Doskonałym przykładem może być teren przy ul. Mikołaja Kopernika 19. Wspomniany plac zabaw jest nie tylko ogrodzony, ale również ma bardzo duża liczbę atrakcji, które są przeznaczone do zabaw nie tylko dla najmłodszych, ale również starszych dzieci.

Śródmieście Wrocław – czy to dobre miejsce do życia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *