Wysokiej klasy rusztowania to niezbędny element każdych prac budowlanych – instalacje skutecznie usprawniają większość robót remontowo-konserwacyjnych, umożliwiając fachowcom bezpieczne i komfortowe działania nawet na najwyższych kondygnacjach budynku. Zastanawiasz się, jaki model rusztowania wybrać? Zapraszamy do lektury.

 

Rusztowania przejezdne – co mówią regulacje prawne?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac na terenie budowy należy odpowiednio wcześnie zadbać o odpowiednie zagospodarowanie najbliższej przestrzeni. Jak zawarto w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2003 roku: „Rusztowania systemowe powinny być montowane zgodnie z dokumentacją projektową z elementów poddanych przez producenta badaniom na zgodność z wymaganiami konstrukcyjnymi i materiałowymi, określonymi w kryteriach oceny wyrobów pod względem bezpieczeństwa”. Co równie istotne, sam montaż, eksploatacja oraz demontaż instalacji powinien być wykonywany zgodnie z instrukcją producenta lub projektem indywidualnym, wykonanym przez osoby posiadające wymagane uprawnienia.

 

Podczas jakich prac remontowych stosowane są rusztowania przejezdne?

Funkcjonalne rusztowania przejezdne znajdują zastosowanie najczęściej podczas prac budowlano-remontowych, takich jak malowanie oraz gipsowanie elewacji czy konserwacja zadaszenia. Instalacje te są lekkie i mobilne, dzięki czemu bez większego problemu mogą być przemieszczane pomiędzy budowami.

W ofercie wiodących polskich dostawców dostępne są rusztowania przejezdne takich światowych marek, jak m.in. Faraone, Altrad, Layher oraz Krause. Urządzenia występują w różnych modelach, co pozwala na dopasowanie ich zarówno do ciężkich prac montażowych, jak i drobnych robót przydomowych. Co równie ważne, instalacje jezdne z aluminium spełniają niezbędne normy jakości i bezpieczeństwa, które poświadczają stowarzyszenia zawodowe oraz związki inspekcji technicznej.

 

Mobilne rusztowania przejezdne na kółkach – funkcjonalności

Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się także funkcjonalne rusztowania na kółkach, które cechują się lekkością i łatwością przemieszczenia. Co równie ważne, mobilne stelaże mogą być montowane i demontowane bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi, co wpływa na komfort i szybkość pracy.

Jak zapewniają producenci, ten rodzaj konstrukcji posiada trwałe elementy ze stali i aluminium, które pozostają odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Prowadzisz prace remontowe na nierównym terenie? Rusztowania przejezdne na kółkach charakteryzują się stabilnością – bez większego problemu umieścisz je na nawet na lekkich wyżynach.

 

Zastanawiasz się, jaki model rusztowania najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich prac? Skontaktuj się z ekspertami z firmy Arad

Wciągarki, podesty, drabiny czy rusztowania przejezdne arad.pl/rusztowania-przejezdne,g11.html – w ofercie firmy Arad dostępne są wysokiej jakości instalacje i sprzęty, które doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku przydomowych prac, jak i robót budowlanych. Odwiedź stronę internetową producenta, aby poznać pełną specyfikację nowoczesnych stelaży z aluminium.

Rusztowania przejezdne – regulacje prawne, funkcjonalności, modele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *