osoba z paczkami

Zakupy przez Internet to obecnie codzienność sporej części społeczeństwa. Wygodna dostawa pod same drzwi lub odbiór przesyłki w pobliskim punkcie pozwalają nabyć dany produkt bez wychodzenia z domu. Podczas podsumowania zamówienia w sklepie online jednym z ostatnich kroków przed zakończeniem transakcji jest wybór sposobu dostawy. Często wybieraną opcją są przesyłki kurierskie. Warto wiedzieć, jakie ich rodzaje są najbardziej popularne.

Standardowe i niestandardowe przesyłki kurierskie – czym się charakteryzują?

Do jednych z bardziej znanych podziałów przesyłek kurierskich należy ten, który wyróżnia standardowe i niestandardowe. Pierwszy typ to paczki o regularnym kształcie oraz wadze i wymiarach, które wpisują się w określone standardy. Z kolei drugi rodzaj przesyłek jest nieco bardziej nietypowy. Paczki mogą przyjmować nieregularne kształty i zwykle są też większe niż standardowe. W celu sprawdzenia, czy wysyłana przesyłka kwalifikuje się do grupy standardowych, czy też należy ją potraktować jako niestandardową, warto zapoznać się z wymogami danych firm kurierskich. Regulamin może się różnić w zależności od przewoźnika.

Dostawa na terenie kraju lub za granicą

Najczęściej wybiera się przesyłki krajowe, które są dostarczane na terenie całego kraju. Robiąc zakupy w sklepie internetowym lub chcąc wysłać prezent-niespodziankę do bliskiej osoby, zwykle typuje się opcję przesyłki krajowej. W przypadku wyboru wysyłki międzynarodowej należy wziąć pod uwagę czas dostawy, który może się znacznie wydłużyć w zależności od kraju, do którego paczka ma być dostarczona. Trzeba jednak podkreślić, że możliwości, które oferują obecnie firmy kurierskie, nie pozwalają czekać na dotarcie towaru zbyt długo. Przesyłki międzynarodowe są transportowane na wiele sposobów – drogą lądową, lotniczą i morską. Dzięki temu paczkę można wysłać nawet na inny kontynent i śledzić jej drogę przez świat.

Zobacz również  Przydatne są szkolenia z zarządzania?

Jakie jeszcze rodzaje przesyłek kurierskich można wyróżnić?

Osobom, którym zależy na szybkiej dostawie poleca się wybranie przesyłki priorytetowej. Główną zaletą tego rodzaju paczki jest szybki czas realizacji zamówienia. Tzw. priorytet może dotrzeć do odbiorcy już następnego dnia od nadania. Nie bez powodu klienci często decydują się na ten typ przesyłki – zwłaszcza, gdy trzeba dostarczyć ważne dokumenty w terminie.

Dość specyficznym rodzajem jest także przesyłka gabarytowa, która wyróżnia się sporymi wymiarami, jednak małą wagą. Do określenia jej wagi gabarytowej wykorzystuje się specjalny wzór.

Często wybieraną przez klientów firmowych opcją są przesyłki paletowe, które pozwalają przewieźć sporą liczbę ciężkich produktów. Istotne jest właściwe zabezpieczenie towaru i odpowiednie ułożenie go na paletach. Pozwala to uniknąć uszkodzeń lub przesuwania się towaru podczas transportu. Całość powinna być starannie pokryta folią stretch, którą owija się przesyłkę na sam koniec przygotowywania jej do wysyłki.

Najczęściej wybierane rodzaje przesyłek kurierskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *