Zdecydowana większość z nas wielokrotnie odbierała od kuriera przesyłkę. Chętnie robimy zakupy w sieci, także w serwisach zagranicznych, a wielu sprzedających zakupione artykuły wysyła za pośrednictwem firm kurierskich. Natomiast swoje prywatne przesyłki rzadziej ekspediujemy kurierem. Może dlatego, że tak naprawdę nie znamy oferty usług kurierskich.

Czego chcesz – dostaniesz

Korzystając z podstawowej oferty usług kurierskich, można wysłać paczki, listy, dokumenty. Każda firma kurierska ma w ofercie doręczanie do rąk własnych, w określone dni tygodnia (także soboty), o określonej godzinie oraz wysyłki ze zwrotem, to znaczy można zlecić kurierowi dowiezienie do adresata dokumentu do podpisu, a następnie zwrot do nadawcy. Wszystkie duże firmy kurierskie przyjmują zlecenia na przesyłki międzynarodowe, zarówno transportem drogowym, jak i pocztą lotniczą. Także nie ma problemu ze zleceniem dostarczenia przesyłki w dniu nadania. Oczywiście jeśli odległość do odbiorcy jest w jakikolwiek sposób do pokonania w ciągu jednego dnia. Kurier może również przywieźć nam lodówkę czy pralkę, czyli przyjąć zlecenie na przesyłkę wielkogabarytową.

Oferta usług kurierskich na miarę

Możliwość skorzystania z pośrednictwa kuriera stała się już oczywista i powszechnie dostępna. Bywają w życiu takie sytuacje, że do przesłania czy przewiezienia mamy towar nietypowy, wielki, ciężki albo niekształtny. Takim problemom firmy kurierskie także sprostają. Można im zlecić wielką przeprowadzkę, także za granicę. Bezpiecznie dowiozą i posłanie dla psa i cenne meble. Bez problemu kurierzy przywiozą towary typu części zamienne czy surowce z każdego kraju w Europie, a często na świecie. Także transportem kontenerowym zajmuje się większość firm kurierskich. Oferta usług zawiera również te nietypowe. Kurierom można powierzyć na przykład dostarczenie dokumentów na uczelnię polską czy zagraniczną. Bez problemu kurier dostarczy nam przesyłkę międzynarodową, jak choćby amerykańską wizę, paszport, a także nośniki typu dyskietki, pendrive i możemy mieć pewność, że zawartość dotrze bezpiecznie, w stanie nienaruszonym. W ofercie kurierskich usług jest możliwość zlecenia dokonania formalności odprawy celnej towarów importowanych, a także sprowadzenia artykułów na koszt odbiorcy – to tak zwany import express.

Zobacz również  Oprogramowanie dla biznesu – 4 funkcje, o których warto pamiętać

Jeszcze nie tak dawno borykaliśmy się z problemami wysyłki i odbioru, bo trzeba było liczyć się z ograniczeniami narzucanymi przez pocztę. Dziś firmy kurierskie prześcigają się w tym, by sprostać naszym, nawet bardzo nietypowym, potrzebom. Jeśli czegoś chcesz, a nie ma tego w ofercie, po prostu zadzwoń, a kurier znajdzie rozwiązanie.

Klasyczna oferta usług kurierskich