Mało kto wyobraża sobie codzienne funkcjonowanie bez kalkulatora. Wyżej wspomniany znajduje swoje zastosowanie zarówno w szkole, jak i w miejscu pracy. Kiedy przychodzi moment jego wyboru, nie zawsze wiemy, który w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej. W związku z powyższym, aby ułatwić tę czynność, postanowiliśmy opisać trzy rodzaje kalkulatorów i to właśnie im poświęcimy przedmiotowy artykuł.

Po pierwsze – niewielki kalkulator podręczny

Ten rodzaj kalkulatora możemy określić jako kalkulator prosty. Wyżej wspomniany świetnie sprawdzi się w szkole oraz w domu. Może być on zasilany baterią słoneczną lub klasycznymi bateriami wymiennymi. Przy ich zastosowaniu można dokonać prostych obliczeń, które nie wymagają zastosowania skomplikowanych działań. Mowa tu o dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu, dzieleniu, a także obliczaniu procentów i pierwiastków.

Mówiąc o zaletach stosowania tego typu kalkulatorów, to niewątpliwie jest och prostota. Ten rodzaj kalkulatorów świetnie sprawdzi się w przypadku uczniów szkół podstawowych oraz średnich, którzy nie potrzebują wykonywać żadnych skomplikowanych działań. Za sprawą ograniczonej liczby funkcji, ten rodzaj kalkulatora może przyjąć niewielki rozmiar, a także odznaczać się lekkością. Dzięki temu można określić go mianem kalkulatora kieszonkowego, gdyż zabieranie go ze sobą z żadnym stopniu nie bywa uciążliwe.

Zobacz również  Niedoceniane narzędzie do planowania – kalendarz biurowy

Po drugie – rozbudowany kalkulator naukowy

Ten typ kalkulatorów można określić mianem rozbudowanej wersji kalkulatora prostego. Przede wszystkim jest on większy od wcześniej opisywanego, a wynika to z większej ilości funkcji jakie posiada. Idealnie sprawdzi się w przypadku studentów kierunków ścisłych oraz inżynierów, a także pracowników naukowych wykonujących zaawansowane obliczenia.

Jak się okazuje, niektóre kalkulatory naukowe posiadają funkcje liczone w setkach. Ich obsługa może wydawać się skomplikowana, ale umysły ścisłe niewątpliwie sobie z nią poradzą. W związku z tym faktem, jeżeli należymy do grupy osób, która posiłkuje się wyżej wspomnianym pamiętajmy o tym, aby wybierając odpowiedni kalkulator dla siebie zwrócić szczególna uwagę na ilość funkcji. Prawdą jest, że im większe ich spektrum, tym wyższa cena kalkulatora. Dlatego też zastanówmy się dokładnie nad tym, z jakich funkcji będziemy na pewno korzystać i poszukajmy kalkulatora, który odpowie na nasze potrzeby.

Po trzecie – kalkulator z drukarką

Dla wielu osób będzie to spore zaskoczenie, ale na ryku istnieje produkt, który nosi właśnie nazwę kalkulatora z drukarką. Jest on pożądanym urządzeniem w branży finansowej oraz w księgowości i daje możliwość automatycznego wydrukowania tego, co kalkulator wyliczył i to w dwóch kolorach.

Ten typ kalkulatora pozwala na wyliczanie marży, obliczanie podatków, obrotu firmy czy zysku jaki osiągnęła. W wielu modelach dostępny jest także licznik walut. Dzięki tego typu funkcjom, praca z pieniędzmi staje się po prostu łatwiejsza.

Jakie są rodzaje kalkulatorów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *