tablica korkowa

Organizacja i porządek to klucz do sukcesu, lecz o oba te aspekty trzeba solidnie zadbać samemu. Szczególnie że, jak to mawiają, nieporządek robi się sam, zaburzając tym samym całą wcześniej poczynioną organizację. Niemniej jednak dobry plan przydaje się w każdej sytuacji zarówno pod względem zadań zawodowych, domowych czy też zamierzeń czynionych osobiście.

Pomysł na organizację

Specjaliści od spraw skutecznego planowania niejednokrotnie zalecają wykorzystanie organizera, dzięki któremu poczynione plany uzyskają bardziej czytelny profil. Rolę tę świetnie spełni tablica korkowa bądź farbę magnetyczną zyskującą z każdym dniem coraz większą popularność. Jednakże farba magnetyczna bezpośrednio pokrywa wybraną ścianę, pozwalając na zawieszenie na niej rozmaitych danych z wykorzystaniem magnesów.

Tymczasem decydując się na korzystanie z tablicy korkowej, świadomie zyskujemy konkretną powierzchnię ograniczoną ramami tablicy, gdzie magnesami stosunkowo niewiele zdziałać można. Kartki z danymi przymocować trzeba w inny sposób, tak aby spadały przy pierwszej lepszej okazji, chociażby zerwane przez silniejsze podmuchy wiatru.

Porządek na tablicy korkowej

W jaki sposób skutecznie zadbać o porządek oraz czytelność tablicy korkowej? Perfekcyjnie do tego zadania nadadzą się pinezki. Obecnie rynek w asortymentach sklepów z artykułami biurowymi oferuje wiele różnych propozycji na zakup pinezek.

Zobacz również  Wybór pióra do pisania – podpowiadamy czym się kierować

Co najważniejsze, dzięki zastosowaniu pinezek do umieszczania informacji na tablicy korkowej bez większych problemów można przemieszczać raz zawieszone informacje zgodnie z własnym upodobaniem oraz aktualnym zapotrzebowaniem. Szczególnie kiedy jeden punkt konfiguracji zostaje spełniony i jego fizyczna obecność na tablicy korkowej zaczyna mijać się z celem. Wtedy bezproblemowo można ściągnąć zawieszoną notatkę, czyniąc miejsce na kolejną.

Zazwyczaj, co warto wyszczególnić, zakupu pinezek dokonuje się w większych ilościach, na co wskazuje sam sposób ich pakowania. Oferty sklepów z artykułami biurowymi oferują opakowania po minimum 10 sztuk jedno- bądź wielokolorowych pinezek. Jednakże równocześnie nie trzeba ograniczać się z ilością nabywanego materiału, gdyż bez trudu znaleźć można także propozycje pakowane po 100 sztuk. Jest to z pewnością całkiem pokaźna ilość, jednakże jak mawiają, lepiej nosić niż się prosić, co znaczy nie mniej i nie więcej, że lepiej posiadać stosowny zapas. Pinezek można użyć bowiem nie tylko to organizacji układu zamieszczonego na korkowej tablicy, ale również w innych celach.

Lepsze mono czy poli

Jak wspomniane zostało nieco wyżej, pinezki nabyć można zarówna w wymiarze wielu kolorów dostępnych w jednym opakowaniu, jak także w wersji jednokolorowej. Jednakże jeszcze przed decyzją dobrze jest zastanowić się nad zakupem, ponieważ posiadanie więcej niż jednego koloru pinezek w przyszłości może okazać się zbawienne.

Zobacz również  Wybór pióra do pisania – podpowiadamy czym się kierować

Dlaczego warto zainwestować w wersję poli niż monokolorystyczną?

W opakowaniach mieszczących pinezki zwykle stosuje się do około 5 różnych barw. Dla obserwatora patrzącego z boku fakt koloru pinezki może pozostawać bez większego znaczenia, jednak osoba organizująca powierzchnię swojej tablicy korkowej być może skutecznie wykorzysta posiadanie kilku różnych barw.

Nadanie barwą znaczenia to znamienity pomysł, jeśli na jednej tablicy znajdują się informacje dotyczące całkiem różnych aspektów. Kolory można skutecznie zhierarchizować, uznając jeden kolor za przypisany ważniejszym aspektom aniżeli inny. Nie jest to jednak z pewnością jedyna metoda na podział wiadomości, gdyż dany ich rodzaj można też przypisać kolorom. Przykładowo pinezki zielone przeznaczone zostaną dla wiadomości tyczących finansów, zaś niebieskie rozkładu wydarzeń.

Decyzja zależy od samego organizującego, którego ogranicza przede wszystkim własne kreatywne podejście do sprawy.

Jak zadbać o porządek na tablicach korkowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *