sukces zawodowy

Jeśli niejednokrotnie wykazywałeś się talentem menedżera i masz na koncie wiele sukcesów, lecz mimo to twój szef pozostaje głuchy na sugestie dotyczące awansu, to nadszedł czas, abyś wziął sprawy w swoje ręce. W jaki sposób? Na przykład zapisując się na prestiżowe studia MBA.

Osiągaj zawodowe cele

Czasami pomimo kilkuletniego doświadczenia i sukcesów w samodzielnym prowadzeniu projektów, szansa objęcia wyższej funkcji zawodowej jest od dłuższego czasu nieosiągalna. Dlaczego? Możliwości jest wiele. Wytłumaczeniem może być przyzwyczajenie szefa do faktu, że zawsze rzetelnie wykonujesz zadania związane z obecnym stanowiskiem i jednocześnie niechęć do wprowadzania zmian, które mogłyby wnieść zamieszanie. Inna ewentualność sprowadza się do tego, że – pomimo twoich predyspozycji – przełożony nie dostrzega w tobie potencjału lidera lub uważa, że na przeszkodzie w drodze do awansu stoi niewystarczające wykształcenie. Niezależnie od powodu, nie ma sensu dłużej tkwić w sytuacji, która uniemożliwia ci realizowanie zawodowych ambicji. Co zatem powinieneś zrobić? Możliwości są dwie – przekonanie szefa, że jesteś urodzonym menedżerem i objęcie wymarzonego stanowiska lub przejście do firmy, która da ci szansę sprawdzić się w roli kierownika. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, zanim podejmiesz decyzję, uzyskaj mocny dowód na to, że zasłużyłeś na awans. W przypadku planów związanych z karierą menedżera może nim być rozpoczęcie studiów MBA.

Zobacz również  Studia które nauczą cię kierować ludźmi

Przyswajaj wiedzę dla doświadczonychsukces zawodowy

Co sprawia, że studia podyplomowe dla kierowników niższego i średniego szczebla cieszą się uznaniem ze strony pracodawców? Przede wszystkim wszechstronna wiedza, przekazywana przez najlepszych specjalistów w dziedzinach: finansowości, marketingu, zarządzania organizacją oraz prawa w biznesie. Drugim powodem jest sam proces rekrutacji na studia, w którym istotną rolę odgrywają dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenia zawodowe. Preferowanie kandydatów z kilkuletnim stażem wynika z faktu, iż studia MBA pozwalają na uzyskanie praktycznych informacji, które łatwiej zastosować, mając już pewne doświadczenie w zarządzaniu. Ostatnim z kluczowych atutów tej formy nauki jest doskonalenie zdolności językowych, ponieważ większość uczelni oferuje prowadzenie części zajęć w języku angielskim.

Studia MBA mogą stać się najważniejszym argumentem za przyznaniem ci awansu lub powierzeniem pracy w innej firmie. Na pewno jednak będą mocną kartą przetargową podczas negocjacji wysokości wynagrodzenia, ponieważ według badań prowadzonych przez uczelnie, osoby z tytułem MBA zarabiają znacznie więcej od kierowników, którym nie udało się go zdobyć.

Jak wspomóc swój sukces zawodowy?