Coraz częściej zamiast odwiedzać centra handlowe, wolimy robić zakupy w domowym zaciszu. Dostęp do sieci jest szeroki, a w sklepach internetowych można kupić w zasadzie wszystko. Płacąc za takie zakupy korzystamy z płatności mobilnych. Czy taki sposób płacenia jest bezpieczny? Czy nie stracimy pieniędzy z osobistego konta internetowego?

Jak się kupuje w sieci? Jak płacić za pośrednictwem konta internetowego?

Obecnie przez internet możemy kupić właściwie wszystko. Są produkty, które szczególnie opłaca się nabywać w ten sposób, gdyż są po prostu tańsze. Obrót sklepu online zazwyczaj jest dużo większy niż niewielkich sklepów stacjonarnych, więc może on sobie pozwolić na cenowe rabaty. Sklep internetowy oferuje bardzo duży asortyment, który możemy swobodnie oglądać. Większość sklepów dba o to, by dobrze zaprezentować sprzedawany przez siebie towar. W sklepie online często jest dużo większy wybór niż w tym, który mieści się w dużej galerii handlowej. Ponadto, możemy zamówić dowolną ilość ubrań, które dostarczy (często bezpłatnie) firma kurierska. Nie musimy przepychać się w sklepie i stać w długiej kolejce do niewygodnej przymierzalni, a jeśli coś nie będzie nam pasowało, po prostu to odeślemy. Takie zakupy są bezpieczne, ale dużo zależy od tego, jaki sklep wybierzemy. Kupujmy tylko u sprawdzonych sprzedawców, a opinie o danym sklepie internetowym również sprawdzimy w sieci, gdyż klienci często oceniają jakość usług, z których skorzystali. Płacimy zaś w prosty sposób, korzystając z osobistego konta internetowego.

Zobacz również  Jak utrzymać dobrą pozycję pracując przy komputerze? Koniecznie zwróć uwagę na te kwestie

Jak się płaci za zakupy za pośrednictwem konta internetowego?

Kiedy zrobimy zakupy w sieci i chcemy za nie płacić, pokazuje nam się wiele możliwości opłaty. Możemy zrobić tradycyjny przelew, ale dostępne są płatności dużo szybsze, a procedura przesyłania pieniędzy jest uproszczona. Wystarczy kliknąć, wpisać kod Blik i potwierdzić płatność w smartfonie, by pieniądze z naszego konta internetowego zostały pobrane i przekazane sprzedawcy. Płatności mobilne mogą bowiem być zarówno zdalne, jak i zbliżeniowe. Płatności zdalne polegają na dokonywaniu opłat za pomocą telefonu poprzez wiadomości SMS lub internet.

Czy płatności mobilne są bezpieczne, a nasze pieniądze nie znikną z osobistego konta internetowego?

Aplikacje do płatności za pośrednictwem konta internetowego mają odpowiednie zabezpieczenia, takie jak zatwierdzenie transakcji odciskiem palca (co trzeba wcześniej określić i zdefiniować) czy limitowany czas na wykorzystanie wygenerowanego kodu. Niebezpieczeństwa związane z takimi operacjami mogą wynikać ewentualnie z niewłaściwego używania urządzeń, czyli używania go bez zabezpieczeń (brak hasła) lub narażenie na kradzież. Chcąc zrobić zakupy w domu, zasiądźmy do domowego komputera, by być pewnym jego zabezpieczeń.

Aby dokonać zakupów przez internet trzeba mieć sprawny komputer i dostęp do osobistego konta internetowego. Takie zakupy są szybkie i przyjemne, więc korzystajmy z nich bez obaw.

Jak kupować przez internet? Przeczytaj nasz krótki poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *