kalkulator ubezpieczenia oc

Polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie, którego opłacenie jest powinnością każdego właściciela samochodu. Jeśli nie dopełnimy tego obowiązku, zapłacimy wysoką karę. Opłaty bywają bardzo duże, więc warto poszukać z tańszej oferty, korzystając z kalkulatora OC, który znajduje się na stronie internetowej większości ubezpieczycieli.

Czym jest kalkulator OC?

Kalkulator OC i AC to innowacyjne urządzenie, za pomocą którego w szybki i prosty sposób obliczymy składkę polisy komunikacyjnej i porównamy kilkaset ofert dostępnych na polskim rynku. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość sprawdzenia składek ubezpieczeniowych od kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Jedyne, co musimy zrobić, to przeznaczyć kilka minut na uzupełnienie danych dotyczących kierowcy pojazdu oraz samego pojazdu, by w zamian otrzymać zestawienie i porównanie mnóstwa ofert. Dzięki temu zdecydujemy, która z nich będzie najlepsza zarówno pod względem zakresu ubezpieczenia, jak i wysokości składki. Cały proces jest bezpłatny i przebiega w 100% online.

Jakie dane wpisuje się do kalkulatora OC?

W pierwszym kroku będziemy musieli wprowadzić dane dotyczące pojazdu. Przygotujmy się dobrze i wypiszmy to, co będzie potrzebne, czyli: marka i model pojazdu, rok produkcji, rodzaj paliwa, rodzaj i częstotliwość użytkowania, numer rejestracyjny pojazdu, aktualny przebieg, planowany roczny przebieg, miejsce parkowania, rodzaj zabezpieczenia, pochodzenie pojazdu, rok zakupu pojazdu oraz datę pierwszej rejestracji. Na podstawie tych informacji kalkulator OC zajmie się wyceną ryzyka dotyczącą samochodu, ale najważniejszy w całym procesie jest kierowca. Dane, które trzeba będzie wpisać, to: imię i nazwisko, nazwa ostatniego ubezpieczyciela, numer PESEL, data urodzenia, płeć, data wydania prawa jazdy, stan cywilny, wykonywany zawód, numer telefonu, adres zameldowania, liczba posiadanych dzieci, historia ubezpieczeniowa głównego kierowcy, wysokość ewentualnych zniżek lub zwyżek, historia szkód oraz dodatkowi kierowcy auta. Po uzupełnieniu rubryk system wygeneruje zestawienie ubezpieczeń OC przygotowanych specjalnie dla nas.

Zobacz również  Jak zwiększyć płynność finansową przedsiębiorstwa?

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC?

Coraz popularniejsze porównywarki internetowe oferują szybkie wyliczenie składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych na raz, ale dokładne dane sprawdzimy w kalkulatorze OC danego towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie tworzy się kalkulację z uwzględnieniem większej ilości danych. Może się bowiem okazać się, że jedno z towarzystw ubezpieczeniowych, które nie znalazło się na szczycie listy w porównywarce, oferuje dodatkowe zniżki.

Korzystanie z kalkulatora OC jest proste i szybkie. Zakup ubezpieczenia przez internet jest w 100% bezpieczny, gdyż płatność za polisę odbywa się poprzez przelew bankowy.

Ile musimy wydać na ubezpieczenie OC?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *