Dlaczego warto otworzyć konto firmowe w Nest Banku?

Konto firmowe to podstawowe narzędzie pozwalające na łatwe zarządzanie finansami firmy. Dlaczego warto zdecydować się na założenie konta dla firmy w Nest Banku?

Nest Bank – usługi bankowe dla biznesu

Nest Bank to bank uniwersalny, który świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Oferta dla biznesu skierowana jest przede wszystkim dla sektora MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek.

Sztandarowym produktem Nest Banku jest konto firmowe, które pozwala również na dostęp do szeregu dodatkowych usług.

Nest Bank oferuje dwa konta firmowe:

  • BIZnest Konto – konto prowadzone w złotym
  • BIZnest Konto Waluta – konto walutowe dostępne w 10 walutach (USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK)

Największym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się BIZnest Konto. Uzyskało ono pozycję nr 1 w rankingu kont firmowych Bankier.pl 2019.

Dlaczego warto zdecydować się na konto firmowe Nest Bank? Jakie są jego najważniejsze zalety? Ile kosztuje jego prowadzenie?

Zalety konta firmowego w Nest Banku

Nest Bank oferuje swoim klientom biznesowym konto umożliwiające łatwą obsługę spraw finansowych – także za pośrednictwem internetu oraz aplikacji mobilnej.

Wśród najważniejszych korzyści posiadania konta firmowego BIZnest Konto znajdują się:

Bezpłatne usługi – bezwarunkowe 0 złotych za prowadzenie konta, przelewy internetowe krajowe, w tym do ZUS i US, wypłaty gotówki w kraju i za granicą, wpłaty gotówki w sieci Euronet oraz za wydanie i obsługę pierwszej karty płatniczej.

Nest Bank nie określa minimalnej kwoty, jaką należy wpłacać na konto, a także liczby i wysokości transakcji kartą płatniczą, by korzystać z usług bez opłat.

Karta płatnicza do konta – do rachunku firmowego wydawana jest bezpłatna karta płatnicza Visa, która pozwala na prowadzenie transakcji bezgotówkowych i wypłat z bankomatów bez opłat.

Darmowe wpłaty na konto przez wpłatomat – BIZnest Konto umożliwia korzystanie z wpłatomatów Euronet w celu wpłaty gotówki na rachunek.

Łatwe założenie konta – konto firmowe Nest Bank można założyć samodzielnie przez internet oraz w tradycyjny sposób – w placówce banku. Przy otwieraniu konta online można skorzystać z potwierdzenia umowy przez przelew 1 zł z rachunku osobistego w innym banku.

Usługi dodatkowe – oferowane przez Nest Bank konto firmowe zapewnia także dostęp do dodatkowych usług, w tym do:

  • płatności mobilnych smartfonem lub zegarkiem z usługami Garmin Pay, Apple Pay oraz Google Pay
  • terminali płatniczych do poboru płatności kartą lub telefonem
  • usługi faktoringu – finansowania faktur, aby otrzymać opłatę za fakturę od razu po jej wystawieniu
  • pożyczek i kredytów do 550 tys. złotych bez zabezpieczeń majątkowych i poręczycieli

Ze względu na brak opłat za prowadzenie rachunku oraz za korzystanie z karty płatniczej, a także atrakcyjne usługi dodatkowe konto firmowe Nest Bank wybierane jest obecnie przez wielu przedsiębiorców.