kontenery w porcie

Nasza firma rozumie znaczenie obsługi klienta osiągniętej dzięki wydajnej i opłacalnej obsłudze i dystrybucji towarów. Wsparcie BP&L Porty definiujące efektywne ramy wsparcia logistycznego w celu zapewnienia satysfakcji klienta i długoterminowego zrównoważonego rozwoju portu.
Projektujemy opcje dla szeregu usług logistycznych. Obejmują one przeglądy operacyjne nabrzeża, strefy ogólnodostępnej i bramy wraz z odpowiednimi ustaleniami dotyczącymi odprawy frachtowej. Prowadzone są również przeglądy, jak zmaksymalizować istniejącą lub proponowaną łączność intermodalną, ale w coraz większym stopniu zmienia się to w inicjatywy oparte na logistyce. Mogą one obejmować rozwój portowych centrów logistycznych wspierających magazynowanie z nakładami o wartości dodanej oraz związaną z tym dystrybucję w celu wygenerowania dodatkowej działalności gospodarczej na terenie portu i wokół niego. Prowadzone są również rozszerzone rozwiązania wjazdowe, w tym rozwój suchego portu w celu rozwiązania problemów z przepustowością portów i przepustowości, a także zmian technologicznych. Nasze usługi logistyczne obejmują:
– Gama ładunków suchych i masowych w różnych formach, w tym kontenerów
– Zielona logistyka
– Łączność międzymodalna
– Quayside, Landside & Gate Operations
– Przeładunek
– Operacje Cross Harbor
– Odprawa frachtowa
– Portowe Centrum Logistyczne i Rozwój SSE
– Magazynowanie i dystrybucja
– Usługi o wartości dodanej
– Rozwój suchego portu
– Planowanie łańcucha dostaw

Drobnica skonteryzowana – zobacz na https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/logistyka-portowa/

Logistyka portu

Port definiuje się jako każdy obiekt morski, który jest eksploatowany na zasadach komercyjnych i posiada co najmniej jedno lub więcej nabrzeży do dokowania statków. Większość portów znajduje się na wybrzeżu, ale są też porty śródlądowe, w tym w Manchesterze w Anglii i Hamburgu w Niemczech. Zazwyczaj port śródlądowy łączy się z morzem kanałem lub rzeką. Azja stała się kontynentem o największym wzroście portów w ciągu ostatniej dekady. Przykładami tych megaportów są Szanghaj.
Na przełomie tysiącleci wzrosło zainteresowanie logistycznym zarządzaniem portami. W szczególności obawiano się, że różne departamenty tworzące port przestały ze sobą rozmawiać. Brak skutecznej koordynacji prowadziłby do opóźnień, a nawet utraty przesyłek – drobnica skonteryzowana. W czasach, gdy fracht lotniczy daje branży żeglugowej ucieczkę za swoje pieniądze, ważne jest, aby wszyscy pracownicy i działy portu oferowali najlepszą obsługę klienta. Zacznijmy od przyjrzenia się podstawom portu.
Nowoczesny port to bardzo ruchliwe miejsce o wielu funkcjach. Zmieniły się dawne czasy portu, który był niczym innym jak miejscem lądowania statków. Zmieniły się nawet same statki. Niektóre są przeznaczone do pracy komercyjnej, inne do celów wojskowych, a niektóre do turystyki. Zarządzanie logistyką portową jest zatem bardzo ważnym tematem dla każdego gracza z branży, który chce wyprzedzić konkurencję.

Co obejmuje usługa logistyki portowej?
Zobacz również  Niedoceniane narzędzie do planowania – kalendarz biurowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *