Kredyt to często rozwiązanie, kiedy planuje się większe wydatki – mieszkanie, samochód, czy remont. Takie pożyczki, chociaż wiążą się z opłatami, dają możliwość szybkiej realizacji celu bez konieczności odkładania środków przez lata (a z tym jak wiadomo, bywa różnie). Warto wiedzieć, że z opcji kredytu można skorzystać także na co dzień bez określania celu przeznaczenia środków.. Sprawdź zalety takiego kredytu i rozważ możliwość zyskania szybkiego zastrzyku gotówki.

 

Kredyt konsumencki – definicja

 

Co kryje się pod pojęciem kredytu konsumenckiego? Aby zrozumieć jak działa taka oferta, trzeba rozróżnić kredyt konsumencki i konsumpcyjny. Bardzo często te określenia używane są zmiennie, co jest błędem – są to inne rodzaje kredytów. Konsumpcyjny to pożyczka udzielana na określony cel, na przykład budowę domu, czy rozwój firmy. W przypadku kredytu konsumenckiego, środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Taki kredyt bierzemy na określony czas, wybierając ilość rat i ich wysokość. Warto wiedzieć jednak, że kredyt konsumencki można spłacić szybkiej – przed terminem określonym w umowie. To może być duża zaleta, ponieważ w przypadku jeśli będziemy mieli środki, możemy szybko spłacić pożyczkę i nie martwić się zadłużeniem przez kolejne miesiące. Według przepisów od daty zaciągnięcia kredytu, mamy 14 dni na odstąpienie bez podania przyczyny.

Zobacz również  Mobilne konto bankowe to wygodne rozwiązanie! Poznaj zalety tej usługi

 

Kredyt konsumencki, czyli szybki zastrzyk gotówki, kiedy tego potrzebujemy

 

Każdy chciałby mieć środki na różne cele i nie musieć zaciągać kredytów. W praktyce jednak, większość osób decyduje się na pożyczkę w banku. To bardzo ciekawe rozwiązanie dające duże możliwości na poprawę codziennego życia i warunków pracy. Przykładem może być chęć rozwinięcia interesu. Mamy świetny plan na biznes, ale niestety brakuje nam środków na start. W tej sytuacji kredyt to świetne rozwiązanie. Dzięki niemu założymy firmę, rozkręcimy interes a w międzyczasie spłacimy kredyt. Prawda jest taka, że niewiele przedsiębiorstw osiąga sukces bez początkowych nakładów, które są zwykle duże. Potrzebny jest sprzęt, lokal, a także reklama.

Kredyt to ułatwienie także, kiedy potrzebujemy nowego samochodu, remontu, czy po prostu na wymarzone wakacje. Powodów wzięcia pożyczki może być naprawdę mnóstwo i tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na taki krok. Na dom, czy biznes można uzyskać kredyt konsumpcyjny. A w przypadku braku konkretnego celu doskonałym rozwiązaniem jest kredyt konsumencki.

kredyt konsumencki, kredyty, Nest Bank

 

Chwilowy brak gotówki? Nie ma problemu!

 

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Może się zdarzyć, że chwilowo brakuje nam gotówki na codzienne potrzeby. Czy oznacza to, że musimy dramatycznie zacisnąć pas i przetrwać do kolejnej wypłaty? Otóż niekoniecznie – kredyt konsumencki to świetne rozwiązanie także w takiej sytuacji. Kwota pożyczki może być nieduża, a przez to koszt samego kredytu również nie będzie wysoki. A jeśli mamy perspektywę większego zarobku w niedługim czasie, będziemy mogli błyskawicznie spłacić zadłużenie przed końcem umowy.

Brakuje Ci gotówki, a potrzebujesz jej natychmiast? Poznaj zalety kredytu konsumenckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *