Kredyt to często rozwiązanie, kiedy planuje się większe wydatki – mieszkanie, samochód, czy remont. Takie pożyczki, chociaż wiążą się z opłatami, dają możliwość szybkiej realizacji celu bez konieczności odkładania środków przez lata (a z tym jak wiadomo, bywa różnie). Warto wiedzieć, że z opcji kredytu można skorzystać także na co dzień bez określania celu przeznaczenia środków.. Sprawdź zalety takiego kredytu i rozważ możliwość zyskania szybkiego zastrzyku gotówki.

 

Kredyt konsumencki – definicja

 

Co kryje się pod pojęciem kredytu konsumenckiego? Aby zrozumieć jak działa taka oferta, trzeba rozróżnić kredyt konsumencki i konsumpcyjny. Bardzo często te określenia używane są zmiennie, co jest błędem – są to inne rodzaje kredytów. Konsumpcyjny to pożyczka udzielana na określony cel, na przykład budowę domu, czy rozwój firmy. W przypadku kredytu konsumenckiego, środki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Taki kredyt bierzemy na określony czas, wybierając ilość rat i ich wysokość. Warto wiedzieć jednak, że kredyt konsumencki można spłacić szybkiej – przed terminem określonym w umowie. To może być duża zaleta, ponieważ w przypadku jeśli będziemy mieli środki, możemy szybko spłacić pożyczkę i nie martwić się zadłużeniem przez kolejne miesiące. Według przepisów od daty zaciągnięcia kredytu, mamy 14 dni na odstąpienie bez podania przyczyny.

Zobacz również  Świadczenie 300+. Jakie są zasady i terminy?

 

Kredyt konsumencki, czyli szybki zastrzyk gotówki, kiedy tego potrzebujemy

 

Każdy chciałby mieć środki na różne cele i nie musieć zaciągać kredytów. W praktyce jednak, większość osób decyduje się na pożyczkę w banku. To bardzo ciekawe rozwiązanie dające duże możliwości na poprawę codziennego życia i warunków pracy. Przykładem może być chęć rozwinięcia interesu. Mamy świetny plan na biznes, ale niestety brakuje nam środków na start. W tej sytuacji kredyt to świetne rozwiązanie. Dzięki niemu założymy firmę, rozkręcimy interes a w międzyczasie spłacimy kredyt. Prawda jest taka, że niewiele przedsiębiorstw osiąga sukces bez początkowych nakładów, które są zwykle duże. Potrzebny jest sprzęt, lokal, a także reklama.

Kredyt to ułatwienie także, kiedy potrzebujemy nowego samochodu, remontu, czy po prostu na wymarzone wakacje. Powodów wzięcia pożyczki może być naprawdę mnóstwo i tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na taki krok. Na dom, czy biznes można uzyskać kredyt konsumpcyjny. A w przypadku braku konkretnego celu doskonałym rozwiązaniem jest kredyt konsumencki.

kredyt konsumencki, kredyty, Nest Bank

 

Chwilowy brak gotówki? Nie ma problemu!

 

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Może się zdarzyć, że chwilowo brakuje nam gotówki na codzienne potrzeby. Czy oznacza to, że musimy dramatycznie zacisnąć pas i przetrwać do kolejnej wypłaty? Otóż niekoniecznie – kredyt konsumencki to świetne rozwiązanie także w takiej sytuacji. Kwota pożyczki może być nieduża, a przez to koszt samego kredytu również nie będzie wysoki. A jeśli mamy perspektywę większego zarobku w niedługim czasie, będziemy mogli błyskawicznie spłacić zadłużenie przed końcem umowy.

Brakuje Ci gotówki, a potrzebujesz jej natychmiast? Poznaj zalety kredytu konsumenckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *